Мероприятия в зеленчуковата градина.
Обикновено най-често
може да намерите само тор от крави, така че въпросът за изборът му дори не стои. Но ако разгледаме този въпрос теоретично, то на "пиедестала" няма да стои кравешкият тор или този от коне, а заешкият тор. Той е съвместим с растенията, може да се внася както пролетта, така и есента. Този тор не съдържа семена на плевели и патогени, има балансиран състав и оптимално количество хранителни вещества. За съжаление, само хората отглеждащи зайци и близките им приятели могат да използват такъв тор, а останалите ще трябва да се задоволят с другите видове оборска тор.
На второ място е конският тор, който съдържа повече хранителни вещества, отколкото кравешкият тор. Той разрохква почвата и по-добре се разлага. На трето място - най-достъпен и полезен е кравешкият тор. За тора добит от свине може да се каже, че не е най доброто, което се препоръчва да внасяте, но в краен случай може да поемете риска да го използвате, като го неутрализирате с вар или доломитно брашно.
Птичият тор е спорна алтернатива, но при наличие може да го използвате. Той е много концентриран и може да изгори растенията, ако не се разреди правилно. Първо размийте 0,5 кг птичи тор в 10 литра вода, разбъркайте добре и след това 0,5 кг от концентрата отново разредете в кофа вода. С този разтвор вече може да поливате растенията. Внимавайте обаче течността да не попада директно върху листата.