Мероприятия в зеленчуковата градина. Кога е точният момент да се
полее пиперът - често задаван въпрос от хората, които се грижат за градини през почивните дни. Поливането на пипера обуславя структората и вкуса на плода.
Когато потъмнее вегетационният връх на растението е време за поливане. Поливайте само, ако не е валяло. Когато растенията започват да правят завръзи ще се наложи да поливате по-често. Важно е почвата да се овлажнява минимум на 20 см в дълбочина. Разходът на вода е около 10-12 л на квадратен метър, ако се полива само един път в седмицата са нужни около 15 л. В периода на плододаването количеството поливки се увеличава.
Важно е да знаете, че пиперът е чувствителен на преовлажняване. При преовлажняване той може да пожълтее, а цветовете ще окапят. Освен това влагата е рай за много болести.
Ранните пипери се окопават до пет, а късните не повече от три пъти. Добре е разрохкването да е след дъжд или след поливка.